Оберіть мову: укр   рос
Продукція Про компанію Публікації Гарантія Де купити Доставка Кошик
МР3 плеєри
Навушники
Підсилювачі для навушників
Аксесуари для плеєрів
Аксесуари для навушників

11.03.19   Плеєр Fiio M3K - ФіоЕРІЧНИЙ малий!

Близько двох років тому я задумався про придбання плеєра з можливістю прослуховування музики в незжатих форматах. Звичайно ж, в моє поле зору спочатку потрапила і сама бюджетна модель іменитого виробника Fiio M3. Однак пізніше я перестав розглядати М3 для покупки, так як плеєр мав надто обмежену функціональність в форматах музичних файлів, та й виглядав, скоріше, як простий mp3-плеєр. І ось зовсім недавно з'явилася оновлена ​​версія М3, що отримала індекс М3К і ряд нових можливостей. Про свої враження від знайомства з новим Fiio M3К я розповім в цьому огляді.

Упаковка і комплектація.

Зовні упаковка Fiio M3К своєї витонченістю викликала в мені ностальгічні почуття і нагадала коробки для калькуляторів. З одного боку упаковка досить проста, але з іншого - ніяких претензій до неї немає. Крім зовнішнього білого картону з фотографією плеєра і заповітним значком HiRes, всередині знаходиться окрема повністю чорна коробка, в яку вкладено плеєр і аксесуари.

Сам плеєр додатково зафіксовано в поролоні, одягнений зверху в тонкий синтетичний чохол, плюс ще й у свій основний чохол. Останній зроблений з м'якої чорної гуми або силікону і великий плюс в тому, що він є! Хоча красу плеєра чохол все-таки краде. У коробці також знаходиться microUSB-кабель та інструкції про перевірку справжності товару і основних функцій плеєра. Зауважу, що в інструкції про перевірку справжності вказана застаріла інформація - посилання на сайт fiio.net, нова адреса фірми: fiio.com.

Зовнішній вигляд і конструкція.

Зовнішній вигляд плеєра мені сподобався - він поєднує в собі як компактність, так і елементи справжнього HiRes-плеєра: алюмінієвий корпус, досить яскравий екран і сенсорну панель управління. Так само Fiio M3К має і фізичні клавіші управління: кнопка включення / блокування екрану, управління гучністю (кнопка-гойдалка) і кнопка запуску треку / паузи (її функцію можна змінювати в меню).

Плеєр має невеликі розміри, зручно лежить в руці і за рахунок свого чохла не ковзає в ній. Повторюся, чорний чохол майже повністю приховує дизайн самого пристрою - у вимкненому стані все зливається в єдиний чорний колір.

Чохол м'який, справляє враження здатного до розриву, тому часто одягати і знімати його не варто. Перевага даного чохла - виріз під карту пам'яті, багато чохлів просто закривають цей слот, що ускладнює швидку заміну SD-карти. Особлива дизайнерська "фішка" - вхід для навушників - широке металеве кільце золотого кольору, що натякає на серйозність пристрою.

До управління плеєра мені довелося трохи звикнути. По-перше, розмір екрану і шрифту не завжди дозволяв мені, особливо на ходу, змінювати налаштування або переглядати списки треків і вибирати їх. По-друге, не звичне для мене управління за допомогою сенсорної панелі під екраном. На ній підсвічуються сенсорні кнопки: контекстне меню, повернення, перемотування / перехід вперед-назад. Посередині знаходиться виділена овальна область невеликого розміру, "свайпи" по якій дозволяють перегортати сторінки на екрані (функція навігації), а "тапи" підтверджують дії, плюс дозволяють запускати трек і ставити його на паузу. У перший час, коли на самому екрані спалахувало відображення паузи, я автоматично натискав саме на екран. Робота всіх цих функцій хороша, але проблеми з проскакуванням потрібного пункту все ж виникали. Плеєром користувався в приміщенні або на вулиці в похмурі дні, тому яскравості екрану було цілком достатньо.

Плеєр має підтримку ряду мов, є російська, українського немає. У російському перекладі в меню плеєра знаходяться два пункти, перекладені однаково - "Налаштування". Але в одному випадку вони відносяться до налаштувань звучання, а в іншому - до налаштувань плеєра. Оскільки ці пункти мають різні іконки, то переплутати їх складно.

У плеєрі реалізована можливість роботи в режимі ЦАПа, яка активується в відповідному підменю загальних налаштувань. Роботу плеєра в цьому режимі не перевіряв, так як музику з комп'ютера, не слухаю.

Ще в плеєр вбудований диктофон. В меню є спеціальна папка "Запис". При запуску відображається загальний час, можливе для запису (залежить від SD-карти). Формат записаних файлів відображається як mp3. Після закінчення запису пропонується зберегти записаний файл. Якщо вибрати пункт "Так", то на карті пам'яті створюється окрема папка "Record", в якій і буде зберігатися все записане. Для перевірки записував мову і класичну гітару - якість дуже прийнятне, точно краще, ніж з мого смартфона. Однак мені важко оцінити доцільність функції запису "по повітрю" в плеєрі, можливо FM-радіо було б доречніше.

Так як плеєр відноситься до бюджетного пристрою, то підтримки бездротових підключень у нього немає. Оновлення медіатеки відбувалося дуже швидко - на 100 треків пішло менше 5 секунд. Ще перевірив, що під час зарядки в режимі плеєра управління ним не передбачено.

Звучання.

Спочатку в плеєрі вже є одна композиція "Epic trailer theme" тривалістю 2:27, щось в стилі сучасної електронної ambient-музики.

Звук плеєра я оцінював на різних навушниках. Звучання було трохи різним, тому коротко розповім про кожну модель. Наводжу лише власні враження, які у різних людей можуть відрізнятися.

Перш за все, слухав плеєр з навушниками Fiio. Спочатку, взявши одну з найбільш недорогих моделей F3, я отримав не надто цікаве звучання, було замало обсягу і глибини, а в деяких композиціях було чути якийсь перебір по високих частотах. Я "прогрівав" цю модель лише 5-6 годин і, можливо, ситуація змінилася б після більш тривалого "прогріву", але не факт.

Рівень звучання явно зріс при переході на модель Fiio FH1, навіть не думав, що отримаю такі позитивні зміни в звуці. Дуже приємне звучання - з'явилися і обсяг, і глибина сцени, а також зросла деталізація. Контрабас і тарілки в джазових тріо заграли по-новому, дорослішими. Найкраще відображення низьких частот пішло на користь і електронної музики.

А ось зв'язка з Fiio F9Pro залишила у мене не однозначну думку. Разом зі зростанням детальності стала проявлятися в ряді композицій і якась різкість на високих, властива цим навушникам. Варіант з Ostry KC09, ще й з пінними амбушюрами виявився більш універсальним варіантом.

В цілому відображення високих частот дуже пристойне. Але плеєру в такому ціновому діапазоні можна ставити в провину часом не дуже хороший їх контроль, тому внутрішньоканальні навушники, на мою думку, краще вибирати не "яскраві", особливо якщо Ви не любитель ВЧ діапазону (в моєму випадку це були Fiio FH1 і Ostry KC09 ).

До середніх частот, в цілому, питань не виникало, вони відігравалися добре, без додаткового накачування емоціями і володіли певною нейтральністю.

З повнорозмірними навушниками ситуація змінилася в інший бік, на перше місце вийшли питання по відображенню низьких частот. Бас в плеєрі не швидкий і не сильно детальний. Спочатку, взявши недорогі і басовиті FeshNrebel Caps, отримав не тільки перебір по басу, але і явне "подгужіваніе" у багатьох місцях різних композицій.

Звучання перетворилося з Beyerdynamic DT231Pro - звук став чіткіше і детальніше, при цьому низькі частоти вже не намагалися "залазити" на решту звукового діапазону. Але все ж, в декількох треках електронної музики і "живому" контрабасі відображення баса мені не сильно сподобалося через перебір по низам.

Підключивши AudioTechnica MSR7 SE, Fiio M3К, плеер показав себе у всій своїй красі. Навушники розкрили потенціал плеєра, він є, і він досить хороший! Ніяких "штучних барвників" або підсилювачів смаку, тобто звуку я не помітив. На мою думку, плеєр Fiio M3К має відносно нейтральне і детальне (для своєї ціни) звучання, може з дуже невеликим ухилом в область високих частот.

Тепер про відображення форматів музичних файлів. Різні FLAC і mp3 файли програвалися без проблем. А ось всі протестовані АРЄ-файли плеєр, чомусь, не програв, з іншими плеєрами такої проблеми не виникало. Також не підтримуються М4А-файли. Тестовані cue-файли плеєр відображав правильно, потреково, причому у набагато більш дорогого Fiio М9 з ними несподівано виникли проблеми. Заявлений формат DSD64 (iso) також відображався і програвався вірно, що є явною перевагою для такого недорогого плеєра.

Підсумки

Почну з самого основного - плеєр мені дуже сподобався. Fiio M3К за своїм дизайном тяжіє к більш дорослим моделям серії X, ніж до попереднього покоління М3 і це позитивний фактор. Щодо нейтрального звучання Fiio M3К без явних "перекосів і підфарбовування" звуку дозволяє, за допомогою підбору навушників, отримати різні варіанти звучання, найбільш відповідають Вашим особистим уподобанням в програванні улюбленої музики.

Значно збільшені (в порівнянні з М3) технічні характеристики Fiio M3К, його функціональність і висока автономність (близько 24 год), робить плеєр відмінним вибором для людей, які бажають долучитися до світу HiRes-audio за вельми помірні гроші. І я зовсім не здивуюся, якщо через деякий час плеєру Fiio M3К буде присвоєно статус "Хіт продажів"!

Продукція Про компанію Гарантія Де купити Публікації Скачати Доставка