Оберіть мову: укр   рос
Продукція Про компанію Публікації Гарантія Де купити Доставка Кошик
МР3 плеєри
Навушники
Підсилювачі для навушників
Аксесуари для плеєрів
Аксесуари для навушників

11.03.19   Бездротові технології від Fiio. Fiio FB1, Fiio mBTR, Fiio RC-B

До недавнього часу наявність 3,5 мм роз'єму в смартфонах сприймалося як само собою зрозуміле, але виробники "розумних" телефонів починають все частіше відмовлятися від таких рішень. І ось на ринку активно стали з'являтися різні рішення даної проблеми - бездротові навушники, бездротові передавачі (адаптери) і окремі бездротові кабелі. Компанія Fiio також не залишилася осторонь, а випустила вже цілий ряд подібних пристроїв в бюджетному сегменті, ціна яких знаходиться в межах 35 - 45 доларів. Про трьох таких пристроях - навушниках Fiio FB1, bluethooth-адаптер Fiio mBTR і кабелі для навушників Fiio RC-BT я розповім в цьому огляді.

Упаковка і комплектація.

З цього пункту все просто - всі пристрої поставляються в простих картонних коробках, але при цьому відрізняються комплектацією. Адаптер Fiio mBTR комплектується тільки USB typeC-шнуром і інструкціями, а навушники Fiio FB1 і кабель Fiio RC-BT - microUSB шнурами, інструкціями і тканинним чохлом на блискавці. У комплекті до навушників також йдуть 3 пари силіконових білих насадок і 3 пари насадок для поліпшення посадки.

Зазначу, що при розпакуванні адаптера Fiio mBTR я знайшов не зовсім зрозуміле рішення - адаптер був не тільки прикріплений до картону гумкою, щоб не тинятися по коробці, але ще і був посаджений на подвійний скотч, який виявилося зняти не так просто, і який залишив сліди на самому адаптері.

Зовнішній вигляд. Ергономіка.

Навушники Fiio FB1 виконані з білого глянсового пластика, виглядають вельми крупно, мають цікавий дизайн і 13 мм динамік.

Посадка - кабелем вниз; навушники добре закріплюються в вусі і не випадають при ходьбі. Також на дроті є маленька клямка, що дозволяє регулювати довжину проводу. По ергономіці мені навушники сподобалися. Судячи з фото на офіційному сайті Fiio, навушники розраховувалися і на людей, що займаються спортом. Заявлена ​​підтримка протоколів aptX, AAC, SBС; час зарядки - менше 2 ч, час роботи - близько 8 год.

Адаптер Fiio mBTR за зовнішнім виглядом нагадує збільшених розмірів флешку (55х19х9 мм), вага 12,5 г Адаптер виконаний з пластмаси хорошої якості і має прищіпку для кріплення. Але кріпити його до товстої одежі потрібно з акуратністю, щоб не зламати. З торців адаптер має 3,5 мм вихід на навушники і роз'єм для зарядки, а з правого боку - кнопки управління: "гойдалка" гучності і харчування. Кнопки багатофункціональні: "гойдалка" - гучність, перемотування, перехід по треках; живлення - включення, режим сполучення, прийом дзвінків і їх відключення, запуск / зупинка треків. Функціональність пристрою повністю підтримувалася як на смартфоні Xiaomi Redmi Note 4X, так і на плеєрі Shanling M2S.

Кабель для навушників Fiio RC-BT має стандартний для подібних пристроїв вид з однією відмінністю - відсутністю самих навушників, для підключення яких передбачені ММСХ-роз'єми. На коробці заявлена ​​сумісність з навушниками Fiio FH1 / F9 / F9Pro, Shure SE 215/315/425/535/846, а також моделями Westone. При перевірці кабель Fiio RC-BT також відмінно підійшов і до Ostry KC09. Кабель має завушини і збалансований по обидва боки акумулятором і пультом управління, тому до його ергономіці у мене питань не виникло. Заявлена ​​автономність роботи становить 8 год, час зарядки - менше 2 г.

Звучання.

Детально аналізувати кожну область звукового діапазону для цих бюджетних пристроїв я не став, тому скажу в цілому і вкажу деякі особливості.

Навушники Fiio FB1. У звуці немає явного переважання баса, що часто трапляється в недорогих моделях і для мене це плюс. Високі нехай і приглушені, але все-таки присутні. Музика різних жанрів слухалася приємно. Звук Fiio FB1 мені сподобався значно більше, ніж звук комплектних навушників ряду смартфонів і mp3-плеєрів. В цілому, звучання повністю прийнятне і підійде більшості людей, які бажають просто слухати музику на ходу і без зайвих проводів.

Адаптер Fiio mBTR . Для оцінки звуку використовувалися наступні комбінації з адаптером: джерело звуку смартфон (Xiaomi Redmi Note 4X) плюс навушники 1More Piston і Ostry KC09; джерело звуку HiRes-плеєр Shanling M2S і ті ж навушники. Різниця між проводовим підключенням 1More Piston до смартфону і через адаптер не відчувалася; різниця не була чутна і при підключенні 1More Piston до плеєра. Тобто, адаптер повністю підходить для недорогих навушників - ніяких змін в гіршу сторону при бездротовому підключенні до пристроїв не відбудеться.

Ситуація змінилася з Ostry KC09. На смартфоні (mp3-файли) різниця при дротовому і бездротовому підключенні вже відчувалася, а на плеєрі стала набагато помітніше. Оскільки Fiio mBTR містить ще й підсилювач TPA6132A2, то адаптер без будь-яких "прикрашань" звуку, додавав динаміку і навіть якусь емоційність. Особливо це добре відчувалося на рок-композиціях і в тяжкому року.

Зазначу, що адаптер має невеликий фоновий шум, який чути в паузах і на тихій музиці, чимось нагадує прослуховування вінілу. Але до такого шуму швидко звикаєш і не звертаєш на нього увагу.

Кабель для навушників FiioRC-BT. Це пристрій залишив у мене самі суперечливі почуття. Сама ідея хороша - підключити улюблені і далеко не найдешевші навушники (оскільки необхідна наявність ММСХ-роз'єму) до блютус-кабелю і позбутися від проводу в дорозі. Але реалізація цієї ідеї, як мені здалося, далека від досконалості. При підключенні Ostry KC09 до смартфону через кабель Fiio RC-BT різниця в звуці вже відчувалася в порівнянні зі звичайним проводом; різниця була помітна і неаудіофілу.

При такому ж порівнянні в разі підключення до плеєра Shanling M2S різниця в звуці тільки збільшилася - навушники Ostry KC09 починали звучати гірше через блютус-кабель: помітно урізалася ширина сцени, а сам звук втрачав не тільки фарби, але і силу, як ніби звук замикали в коробку. До того ж, якість передачі сигналу було не на висоті. Можливо, для інших людей ця різниця в звуці виявиться і не суттєвою.

Якість передачі сигналу. Як тест я проходив близько 150 м по коридорах будівлі по одному і тому ж шляху з усіма трьома пристроями від Fiio. І якщо з приводу стійкості зв'язку до навушників Fiio FB1 і адаптера Fiio mBTR претензій ніяких не було, то з кабелем Fiio RC-BT сигнал повністю пропав 4 рази (але може це якийсь брак конкретного екземпляра).

При порівнянні трьох пристроїв в якості гарнітур суб'єктивно мені більше сподобався адаптер Fiio mBTR - чутність мене і абонента була краще, ніж в інших випадках.

Підсумки

Компанія Fiio запропонувала в бюджетному сегменті ряд цікавих новинок для людей, що віддають перевагу мобільністі і портативністі. Бездротові пристрої: навушники Fiio FB1, bluethooth-адаптер Fiio mBTR і кабель Fiio RC-BT припускають різні сценарії свого використання, в залежності від потреб конкретних людей. Грунтуючись тільки на якості бездротової передачі звуку, в своєму рейтингу я розташував ці пристрої таким чином:

  1. Адаптер Fiio mBTR
  2. Навушники Fiio FB1
  3. Кабель Fiio RC-BT

Але кожен має право скласти свій хіт-парад з цих пристроїв ...

Продукція Про компанію Гарантія Де купити Публікації Скачати Доставка