Оберіть мову: укр   рос
Продукція Про компанію Публікації Гарантія Де купити Доставка Кошик
МР3 плеєри
Навушники
Підсилювачі для навушників
Аксесуари для плеєрів
Аксесуари для навушників

04.03.14   Огляд цифрового аудіоплеєра FiiO X5 (DAP)

Дуже непогано було б мати портативну систему розваг з великою кількістю функцій, однак часто набір функцій обмежений самим апаратним забезпеченням. Звичайно, можна створити аудіобібліотеку, що містить звукові файли у форматі без втрати даних і взяти пару навушників професійного рівня, але ви, як і раніше, будете обмежені списком цифрових файлів, що конвертуються в аналоговий звук для прослуховування музики в навушниках. Ви можете встановити якісний аудіододаток і навіть зовнішній підсилювач, але джерелом вашого звуку, як і раніше, буде смартфон з низькою глибиною біта та низькою частотою дискретизації. Так, ви можете значно поліпшити якість звуку завдяки застосуванню, наприклад, підсилювача Neutron MP, зовнішнього підсилювача USB OTG DAC/amp E18, якісних кабелів і навушників (кабелі RC- SE1 з W40 IEMs в мойому варіанті). Це дуже адекватна конгурація навіть для аудіофілов, але її можна удосконалювати і далі.

Ніщо не можна порівняти зі спеціалізованим цифровим аудіоплеєром, де з самого початку ви будете відтворювати джерело музики на найвищому зразковому рівні та найвищою глибиною бита. На ринку доступно безліч таких цифрових аудіоплеєрів, але часто вони коштують понад $ 700, при цьому плеєри з більш високою якістю коштують від $1000. Ось чому FiiO сколихнув світ аудіофілов, коли компания представила свій наступний продукт X5 DAP за ціною $350. Це мій перший досвід використання DAP, оскільки я не вважаю мої попередні плеєри iPods або Sansa якісними джерелами аудіо ; і я можу з упевненістю сказати, що порівнювати X5 і Sansa Clip + майже те ж саме, що порівнювати день і ніч. Давайте розглянемо докладніше продукт X5.

Сумніви в тому, що ви маєте справу з продуктом вищої якості, зникають, коли ви бачите його пакувальну коробку. На передній стороні коробки розміщено фото Х5 у високому дозволі і масштабі 1:1 на передній кришці, а на задній стороні — основні функціональні елементи. Мій примірник також має стікер на задній стороні, який повідомляє, що відтворення DSD та підтримка USB OTG будуть додані в майбутніх оновленнях firmware. Усередині пакувальної коробки Х5 є щось на зразок « подарункової » коробки, яка виготовлена з міцного картону з приємним пінопластовим матеріалом всередині, призначеним для аксесуарів. Коробка не пристосована спеціально для подорожей, але дуже зручна для зберігання Х5, коли пристрій не використовується. Коли ви візьмете Х5 в свою руку, то зрозумієте, що він аж ніяк не такий вже легкий з його масою 210 грам (включаючи 2 micro-SD-карти і силіконову захисну оболонку).

Дуже правильна задумка конструкторів — високоякісний силіконовий захисний чохол для FiiO. Він робить більш зручним захват, захищає алюмінієву несучу конструкцію CNC від подряпин (хоча хтось, можливо, захоче відкрити її), і закриває кнопки регулювання гучності і потужності, а також порти Line out і Coax out, залишаючи відкритим тільки порт навушників, тому ви не переплутаєте, який порт 3.5мм потрібно використовувати. Більш того, цей продукт поставляється з уже попередньо встановленою захистом для чудового IPS- екрану 400x360 з діагоналлю 2,4 ", і ще 2 запасними захисними аксесуарами. Серед інших аксесуарів, що поставляються з X5, є високоякісний USB-кабель для зарядного кабелю / інформаційного кабелю мікро-USB, три штекера для кожного порту 3,5 мм, адаптер коаксіального кабелю, кабель USB OTG, пристрій для зчитування з карт micro-SD і докладні, доступні для розуміння інструкції з експлуатації. Я впевнений, що деякі зволіють зняти силіконову захисну оболонку X5, щоб оголити вельми симпатичний алюмінієвий корпус.

Звичайно, найцікавіше у цій конструкції — це механічна кругла ручка для керування. Те, що виглядає як мініатюрний диск для DJ-я, є раціонально спроектованим елементом управління, призначеним для прокрутки доступних опцій меню, добірки пісень, а також інших завдань. Деякі меломани вважатимуть, що це віддалено нагадує класичний iPod, але тільки обрисами кола. Насправді це справжнє механічне колесо, яке ви можете крутити вашим пальцем, і яке забезпечує дуже сенсорний відгук при керуванні. У середині цього колеса є багатофункціональна кнопка OK/Play/Pause, а по периметру знаходяться ще 4 кнопки, що дозволяє використовувати різне управління і опції. Теоретично, ви можете застосовувати ці 5 кнопок навіть без використання колеса, і все ж можливість прокручувати пункти меню або регулювати гучність за допомогою колеса напевно вам сподобається. Адже це забезпечує аналогове торкання до елементів управління і робить відчуття більш приємним. Разом з тим важливо знати, що функції аналогового колеса в точності дублюються додатковими кнопками, які особливо зручні в тих випадках, коли ви хочете керувати вашим Х5, не дивлячись у екран ( команди skip/пропуск, fast forward/швидке перемотування вперед, pause/ пауза та інші).

X5 не тільки виглядає дуже привабливо зовні, але також має потужну начинку всередині. Для того, щоб керувати доступними форматами без втрат даних (DSD, APE, FLAC, ALAC, WMA, WAV) і MP3 -файлами, X5 оснащений двоядерним процесором 600 МГц Ingenics, який підтримує частоту амплітудно-імпульсної модуляції 192к з роздільною здатністю 24 біт. Він також має функціональність сінхронизованого цифроаналогового перетворювача USB, який ви можете використовувати в якості зовнішнього цифроаналогового перетворювача для лептопа або настільного комп'ютера. Внутрішній розподіл живлення використовує квадратическую збалансовану архітектуру електропостачання, щоб уникнути будь-яких перехідних перешкод від конденсаторів. Пам'ятайте, що якість енергоенергіі дуже важливо для обробки чистого сигналу без будь-яких викривлень. Також, використовується вдосконалений модуль DAC/pre-amp/amp (цифроаналоговий перетворювач/ передпідсилювач/підсилювач), що забезпечує професійну якість звуку. FiiO надає детальну схему друкованої плати. Ці хлопці виразно пишаються своїм досягненням, і їм нема чого приховувати!

Сховище ваших музичних записів знаходиться на двох знімних micro-SD картах. Завдяки поточній версії firmware ви можете використовувати 2 карти по 64 Гбайт для загального сховища 128 Гбайт, причому наступні оновлення firmware обіцяють підтримку 256 Гбайт і 512 Гбайт в цілому. Ви можете або копіювати файли, використовуючи адаптер для micro-SD, або під'єднати X5 до вашого комп'ютера (виберіть Storage замість режиму DAC ) і копіювати файли безпосередньо на ваш DAP. Коли з'єднання USB OTG буде доступно, досить імовірно, що ви зможете під'єднувати зовнішнє USB-сховище, наприклад, HDD або флеш -накопичувач. Між іншим, коли ви використовуєте X5 в якості зовнішнього USB DAC або підключаєте його для копіювання файлів, він заряджає пристрій автоматично. Завдяки вбудованому акумулятору 3700 мА / год ви можете отримати до 15 годин програвання з паузами (це буде доступно в майбутніх оновленнях firmware), а в даний час він працює приблизно 11-12 годин. Незважаючи на те, що можлива підзарядка від USB-порту комп'ютера, я б рекомендував використовувати окремий адаптер живлення на 2A для більш високій швидкості зарядки.

Після того, як акумулятор повністю зарядиться, увімкніть живлення і насолоджуйтеся! IPS-екран з високою роздільною здатністю забезпечує неймовірні кольори, які видно під великими кутами. X5 здатний відображати ілюстративний матеріал пісні або використовувати фон за замовчуванням, коли програються ваші мелодії. Також тут є величезна кількість різноманітних налаштувань з безліччю опцій, що дозволяє налаштувати функціонування вашого DAP в меню System Settings, і сконфігурувати відтворення ваших пісень у меню Play Settings. Відчуття — як при використанні мого смартфона, рівень настройки дуже детальний. Меню навіть містить докладну інструкцію про те, як використовувати Х5. До речі, продукт пропонує безліч способів програвання аудіотреків, програвання за категоріями, гортання папок, сортування за виконавцями, альбомами і так далі. Тут також є фантастичний 10-смуговий графічний еквалайзер, що дає можливість точно налаштовувати звук за допомогою наявних пресетів або шляхом власних ручних налаштувань. Втім, з моєї точки зору, якщо залишити всі параметри в режимі Normal, то можна насолодитися саме чистим звуком.

Мені дуже сподобалося нейтральне звучання цього DAP без будь-якого фарбування звуку поліпшеними басами або дискантом. Особливо переваги пристрою помітні, коли ви пробуєте підключити свої навушники до різних аудіоджерел. Звук по- справжньому оживає. Можу навіть сказати, що X5 в порівнянні з Note 2 w/E18 відрізняється більш багатим звуком, більш жвавими високими частотами, кращим розширенням і регулюванням нижніх частот, і взагалі, надає набагато більше деталей по всьому частотному спектру. Без сумніву, навушники грають істотну роль для якісного звуку, але якщо у вас погане джерело звуку — ви не отримати якість на виході ! Якщо ви подивитеся на технічну специфікацію X5, то він має дуже велику потужність 460mW @ 16ohm і 28mW навіть при 300 ОМ. Також тут присутнє регулювання посилення, що дозволяє збільшити гучність на додаткові 6dB, а завдяки Line out ви можете навіть запустити зовнішній підсилювач, якщо забажаєте.

У загальному і цілому можу сказати, що FiiO X5 справив на мене чудове враження. З того дня, як у мене з'явилося це пристрій, я намагався знайти будь-який можливий привід, щоб використовувати його.

Але чому б не слухати музику на смартфоні ? Застосування смартфона має свої позитивні і негативні сторони. Як пристрій « все-в -одному» він зручний, в цьому немає жодного сумніву. Але для того, щоб насолоджуватися музикою в повній мірі, необхідно відключити зовнішній світ. Не має значення, слухаєте ви поп -музику, рок, реп, R'n'B, джаз або класику. Якщо ви відпочиваєте і хочете отримувати задоволення від звуку, то навряд чи вам сподобається, що ваш відпочинок перериває черговий електронний лист, текстове повідомлення або нагадування із соціальних мереж. Смартфон — це майстер на всі руки, в той час як X5 — майстер в одному, в чистоті звуку. Виходячи з того, що я бачив і чув при його використанні, FiiO X5 впорався зі своїм завданням чудово, особливо якщо взяти до уваги його ціну. На мою думку, якщо ви вирішили інвестувати в пристрій для аудіофілов високої якості і витратити сотні (якщо не тисячі ) доларів, щоб досягти вашої мети — цей маленький DAP буде чудовим придбанням. Або якщо ви відкладаєте гроші на покупку DAP за ціною $ 700 - $ 1000, не лякайтеся ціни $ 350 за X5, а всерйоз розгляньте цей варіант!

by Alex

Продукція Про компанію Гарантія Де купити Публікації Скачати Доставка