Оберіть мову: укр   рос
Продукція Про компанію Публікації Гарантія Де купити Доставка Кошик
МР3 плеєри
Навушники
Підсилювачі для навушників
Аксесуари для плеєрів
Аксесуари для навушників

31.01.14   Огляд FIIO E18 - портативний ЦАП і підсилювач з підтримкою ANDROID

На тлі зростаючої популярності техніки на Android не дивно, що її виробники стали приділяти все більше уваги якісному звуку. У багатьох флагманських моделях цього року є підтримка відтворення звуку високої якості, але розмістити в корпусі смартфона (навіть великого, як це зазвичай буває у Android-продуктів) все необхідне для якісного звуку - майже нереально. Тому для тих, хто хоче домогтися максимального рівня звучання від свого смартфона на Android, компанія Fiio представила зовнішній ЦАП E18.

Для дуже-дуже багатьох людей шлях до якісного звуку починався з продуктів Fiio. У першу чергу цьому сприяли їх портативні ЦАПи, суміщені з підсилювачем для навушників: E7, E17 і E07K. Невисока ціна і хороша якість звуку цих пристроїв дозволили Fiio зробити переворот на ринку портативного аудіо, знизивши ціни на пристрої з хорошим звуком.

Коротко, що це і навіщо потрібно. Fiio E18 працює як портативний перетворювач цифрового звуку в аналаговий і підсилювач для навушників. Що таке ЦАПи і навіщо вони потрібні я писав у цьому огляді, а навіщо потрібні подібні пристрої в портативному виконанні — розповідав у цьому огляді, тому якщо ви не розумієте призначення пристрою — прочитайте їх .

Зрозуміло, Fiio використовували вже напрацьовану елементну базу в своїх пристроях різного рівня. Так, наприклад, E07, E17 і плеєр X3 розділили подібний набір мікросхем ЦАП і підсилювача . На цьому тлі E18 виглядає як крок у бік, оскільки ЦАПи Wolfson в новій моделі поступилися місцем PCM від Texas Instruments. Крок цей дуже сміливий, не всі компанії вирішуються на таку зміну, що ж це дало в результаті?

Технічні характеристики

 • Вихідна потужність:> 300 мВт @ 32?
 • Підтримувані частоти: 32 КГц, 44.1 КГц, 48 КГц, 96 КГц
 • Підтримувана битовая глибина: 16 біт і 24 біта
 • Коефіцієнт гармонійних спотворень: <0,005% @ 1 кГц /32?
 • Співвідношення сигнал /шум:> 106 дБ
 • Частотний діапазон: 20 Гц - 20 КГц (± 0.2 дБ)
 • Рекомендований імпеданс навушників: 16? - 150?
 • Батарея: 3500 мА /год, Li-Pol
 • Розміри: 130 мм? 66,2 мм? 14,6 мм
 • Вага: 162 гр

Упаковка і комплект поставки

Біла коробка з щільного картону з фотографією пристрою, що стала знайомою за кілька останніх років. На одному з торців — наклейка з кодом для перевірки на оригінальність продукту.

У комплекті поставки є все, про що тільки можна мріяти. Сам підсилювач в чохлі займає центральне місце в упаковці, крім нього ви отримаєте:

 • 4 гумових кільця для кріплення E18 до смартфону звичайного і великого розміру,
 • ніжки, які ви можете наклеїти на E18, щоб уберегти його від подряпин при настільному використанні,
 • короткий аудіокабель з двома кутовими 3,5 -мм роз'ємами,
 • кабель- адаптер для підключення S /PDIF,
 • пару кабелів для підключення смартфонів через USB OTG,
 • пару кабелів для підключення Е18 до комп'ютера.

Хочу окремо відзначити чохол: в Fiio відправили на звалище історії псевдобархат і зробили чохол з трохи завуженим верхом на гумці, що робить його куди більш зручним у використанні.

Як бачите, комплект поставки максимально можливий .

Дизайн і керування

У зовнішньому вигляді E18 теж помітний відхід від традицій, закладених E07 і E17. Новий портативний « комбайн » більше схожий на підсилювач E12. Пропав екран, цифрове регулювання гучності, сам пристрій стало відчутно більше. Розмір E18 майже один в один збігається з iPhone 5, що чимало, хоча на тлі сучасних Android-смартфонів цей ЦАП виглядає майже витончено. Збільшений розмір в першу чергу сприяв установці дуже ємного акумулятора в 3500 мА/год, що дозволяє E18 працювати 12 годин у режимі ЦАП + підсилювач або всі 25 тільки підсилювачем. Розробники також прекрасно розуміють проблему власників сучасних смартфонів, тому E18 може при необхідності заряджати ваш телефон.

Зовні E18 дуже схожий на E12, за винятком декоративної сріблястою смуги у верхній частині. Той же тонкий корпус з скосами з боків, той же чорний алюміній з поперечними смугами текстури. За минулі роки Fiio зробили крок далеко вперед у сфері якості збірки, не став винятком і E18 — позолочені роз'єми розташовані строго по центру пристрою, ніяких швів і стиків, перемикачі та регулятори чітко фіксуються і ходять досить туго для виключення випадкових спрацьовувань.

Всі елементи управління і інтерфейси розташовані в торцях пристрою. У верхній частині знаходяться регулятор гучності, поєднаний з вимикачем, гніздо виходу на навушники, універсальне гніздо лінійного виходу / входу, перемикач посилення баса і перемикач gain . На правому торці зверху знаходяться три кнопки управління відтворенням, що дозволяють перемикати треки, які не задіюючи екран вашого смартфона. Що особливо радує, вони працюють, навіть коли E18 підключений до ноутбука з OS X. У нижній частині ви знайдете два гнізда micro USB, перемикач режиму роботи і гніздо коаксіального виходу . Замість екрану для індикації використовуються 4 невеликих світлодіоди: три показують рівень заряду акумулятора, один служить індикатором включення.

З усіх елементів управління, найбільший інтерес представляють саме два гнізда внизу і перемикач між ними.

MicroUSB конекторів на нижній панелі пристрою два, оскільки в Fiio прийняли дуже мудре рішення і розділили зарядку пристрою та підключення його по USB до комп'ютера. Справа в тому, що 5 вольт, які віддаються для живлення пристрою по USB часто не дуже добре відфільтровані, і використання їх для живлення аудіопристрої призводить до появи шуму. У E07 і E17 це вирішувалося за допомогою відключення зарядки пристрою через меню, що не дуже зручно . У E18 пішли далі і зробили для зарядки окремий роз'єм: по-перше, це простіше, ніж перемикач в меню, по-друге, розділення живлення та сигналу на окремі кабелі — правильне рішення з точки зору звуку. До речі, крім USB, можна використовувати для зарядки якісний блок живлення з USB-роз'ємом.

Перемикач знизу відповідає за те, в якому режимі ваш E18 буде підключатися до смартфонів: або як зовнішній ЦАП, для тих пристроїв, що розуміють аудіо через USB OTG, або як зарядний пристрій, одночасно ці дві функції виконувати неможливо. До речі, будьте уважні, щоб не підключити E18 в режимі power bank до комп'ютера: зарядити ноутбук він все одно не зможе.

Звук

Для прослуховування використовувалося наступне обладнання:

 • Apple MacBook Pro 15? early 2011
 • USB ізолятор iFi iUSB Power
 • Decibel в ролі плеєра
 • Записи в lossless-форматах
 • Audio-GD NFB-6 в ролі підсилювача
 • Yulong DA8 в ролі ЦАП
 • Навушники: AKG K702, Philips Fidelio X1, Fischer Audio FA-003W «Non-profit»

Для забезпечення сумісності з Android-пристроями в E18 в ролі USB-контролера використаний чіп Tenor Te7022, ЦАПом служить добре відома мікросхема PCM1798. ЦАП вміє працювати з сигналом аж до 32 біт/192 кГц, але у зв'язку з обмеженням Te7022, E18 підтримує тільки 24 бит/96 кГц (що, втім, більш ніж достатньо для портативного пристрою). У випадку підключення до Android — все буде обмежено можливостями цієї ОС, і, швидше за все, ЦАП буде працювати в режимі 16 біт/44,1 кГц. Підсилювач побудований на зв'язці з OPA1642 і двох LMH6643, що дає приблизно ту ж вихідну потужність, що у E17. Традиційно низький вихідний імпеданс пристрою дозволяє без проблем використовувати його з многодрайверними «арматурними» навушниками, зазвичай чутливими до цього параметру.

Для початку я оцінив E18 в режимі ЦАПа, спасибі Fiio за те, що в E18 додали лінійний вихід (в попередніх моделях для цього був потрібен хитрий перехідник). Тут на повну розкривається новий чіп. Як більшість ЦАПов на мікросхемах від Ti, E18 має звук з невеликим ухилом в теплоту, акцентом на бас і наближені середні частоти. Це дає стрімке і енергійне звучання, яке здорово підходить для більшості музичних жанрів. «Розплачуватися» за це доведеться деяким зменшенням легкості і легкості верхніх частот. Особисто мені це здається розумною угодою, але тут в гру вступають особисті смаки, і тільки кожен окремий покупець здатний вирішити чи є такий обмін цікавим для нього.

Також я послухав E18 в режимі підсилювача. Саме так його можна використовувати з більшістю техніки, яка не розуміє USB OTG . У цьому режимі E18 працює цілком на рівні найближчих конкурентів, в дечому навіть перевершуючи їх. Низький рівень власного шуму (чорний фон), хороший контроль більшості навушників (за винятком тугих динамічних і изодинамического моделей), нейтральна подача без зайвих відхилень у ту чи іншу сторону. Є традиційний для техніки Fiio підсилювач баса, що піднімає АЧХ на ділянці до 1 кГц, максимум в +6 дБ посідає область в 50 Гц. Це посилення баса часто дозволяє додати музиці додаткової щільності, особливо у випадках поганої якості запису.

Також без найменших проблем E18 працює і як зовнішній ЦАП при підключенні до комп'ютера, з хорошим плеєром, працюючим з пристроєм в Hog Mode, звук виходить дуже детальний, з непоганим драйвом і енергетикою.

Дуже добре пристрій справляється з наведеними перешкодами від телефону (що не дивно для пристрою, який передбачається носити на задній стороні смартфона): при низькому gain і середньої чутливості навушників їх не чути, на чутливих навушниках або при високому gain наводки стають злегка чутними, але на цілком толерантному рівні.

Висновки

Дуже цікавий пристрій: новий для техніки Fiio драйвовий звук (хоча, можливо, ця зміна стане не всім до душі), багата функціональність, довгий час роботи, хороший дизайн і якість збірки. Додавши до цього доступну ціну в 160 доларів, ми отримуємо дуже цікавий пристрій. Компактних ЦАПів з підтримкою Android зараз не так багато, і їх цінники помітно вище, але як це було з плеєром Fiio X3, конкуренти підтягнуться і представлять своє бачення пристрою в даному ціновому сегменті, хоча до того часу інженери Fiio будуть вже працювати над чимось новим.

Павло Дмитрів

Продукція Про компанію Гарантія Де купити Публікації Скачати Доставка