Оберіть мову: укр   рос
Продукція Про компанію Публікації Гарантія Де купити Доставка Кошик
МР3 плеєри
Навушники
Підсилювачі для навушників
Аксесуари для плеєрів
Аксесуари для навушників

29.05.13   Аудіоплеєр FiiO X3 - Hi-Fi за низькою ціною

На початку 2010 року в рамках проекту FiiO X3 проводилась розробка цифрового аудіоплеєру (DAP) з якісним лінійним і цифровим виходами, але тільки з первинним модулем підсилювача. Планувалося, що пристрій буде досить дешевим для того, щоб користувач самостійно вибрав і придбав гарний зовнішній підсилювач DAC. Але потім робота над проектом призупинилася, оскільки вихідний розробник систем SoC зазнав невдачі і не зміг виконати свої обіцянки з розробки firmware. У кінцевому рахунку, компанія заморозила проект на деякий час. Пізніше був знайдений інший постачальник SoC, і в результаті з'явився нинішній аудіоплеєр Х3, який виявився набагато кращим, ніж те, що замислювалося спочатку. Наприкінці травня продукт з'явиться на полицях магазинів у Китаї, а в кінці червня - буде доступний для замовлення в усьому світі.

Навігація

Х3 оснащений одним перемикачем блокування 'Hold' і шістьма кнопками:

 1. Play (Відтворення), яка також виконує функцію 'Select' (Вибір) і включення / виключення живлення (On / Off) при тривалому натисканні.
 2. Return (Повернення), яка також виводить підменю, якщо її натиснути і утримувати у вікні відтворення.
 3. Next Track (Наступна доріжка), також виконує перехід вгору в меню або запускає операцію 'Fast Forward' (Прискорене перемотування вперед), якщо її утримувати у вікні відтворення.
 4. Previous Track (Попередня доріжка), крім того, виконує перехід вниз в меню або 'Fast Backward' (Прискорене перемотування назад), якщо її утримувати у вікні відтворення.
 5. Volume Up (Збільшити гучність), також виконує функцію 'up' (вгору) або 'next' (наступна) в деяких вікнах налаштування.
 6. Volume Down (Зменшити гучність), крім того, виконує функцію 'down' (вниз) або 'previous' (попередня). Утримування перемикача відключить роботу всіх 6 кнопок. У верхній частині є отвір для апаратного скидання (reset) на випадок, якщо програмне скидання НЕ спрацює.

Навігація проста і досить інтуїтивна. Графічний інтерфейс виглядає на зразок iPod, правда тут немає колеса прокрутки. Головне меню складається з пунктів Playing (на зразок 'Now Playing' в iPod), Play All, Favorites (на зразок 'Playlists' в iPod), Category (музика сортувати по розділам Album, Genre і Artist), Browse Files (програма перегляду папок), Play Mode (нормальне відтворення, у випадковому порядку, повтор однієї доріжки, повтор всіх доріжок), Treble (EQ, регулювання + / -10 дБ), Bass (EQ, + / -10 дБ), Player Setting (налагодження програвача) і Setting (налагодження).

Шипіння + шум

Шипіння і шум - це постійна біда китайських пристроїв. Завдяки високій вихідної потужності шипіння стає проблемою для навушників з низьким опором. Однак при низькому рівні вихідної потужності ви ніколи не досягнете тієї ефективності, яку можна отримати при високій потужності. Зазвичай багато виробників плеєрів йдуть на компроміс. Але на такий варіант не згодна FiiO.

Характеристика співвідношення шуму в Х3 чудова. Тут відсутнє шипіння або шум як при низькому коефіцієнті посилення, так і при високому.

Час роботи акумулятора

Зазначений в документації час роботи акумулятора складає 'більше 10 годин', проте мені вдалося «вичавити» з пристрою близько 11 годин при безперервному програванні файлів MP3 і WMA з бітрейтом від 192 Кбіт / c до 320 Кбіт / c, а також FLAC . FiiO заявляє, що час роботи акумулятора буде і далі підвищуватися завдяки оптимізації вбудованого ПЗ, і не виключено, що цей показник збільшиться ще на годину або дві. З урахуванням серйозного обладнання такий час роботи від акумулятора вселяє повагу. Втім, якщо цього не достатньо, ви можете взяти з собою зовнішню батарею з USB-коннектором, щоб зарядити Х3 прямо на ходу.

Правда, зарядка Х3 із застосуванням USB-порту займає дуже багато часу. Бажано придбати зовнішній USB-адаптер (вставляється в розетку 220 В), який видає на виході щонайменше 1,5 А, а бажано - 2А.

Підтримка форматів

Х3 підтримує практично всі існуючі аудіоформати, як з втратами якості, так і без втрат.

Якість звуку

Тестування X3 за допомогою програми RMAA показало досить високі результати: рівний графік в діапазоні 20 Гц-20 КГц з дуже низьким шумом і чудовим показником стереоперехрестних викривлень. Аналогічний результат показало власне тестування FiiO із застосуванням їх інструменту Audio Precision. Повний вихідний опір становить приблизно 0,3 Ом. Лінійний вихід - 1,7 Vrms (середньоквадратичних вольт) - це менше поширеного і стандартного для багатьох пристроїв значення 2 Vrms, але значно вище ніж у старому iPod, там цей показник дорівнював 0,55 Vrms. Гніздо для навушників при максимальній гучності (60/60) видає 1,47 Vrms для низького коефіцієнта підсилення і 2,94 Vrms при високому рівні підсилення з випробувальним тональним сигналом 1КГц. Всі вимірювання показують, що це досить гарний плеєр, у якого не буде жодних проблем з відтворенням як при низькому опорі навушників, так і при повному опорі при близько 300 Ом.

* Всі вимірювання проводилися при навантаженні 23.5 Ом за допомогою засобу RMAA (RightMark Audio Analyzer).

Еквалайзер

Модуль підсилювача в X3 використовується такий же, як у E17. Цифрова система контролю звуку (яка також відповідає за еквалайзер) теж на дуже хорошому рівні. Вона складається з регулятора підсилення, налаштування високих і низьких частот, а також балансу гучності по каналах. Параметр посилення становить 0 дБ для низьких частот і 6 дБ для високих, що аналогічно показникам E17. Регулятор високих і низьких частот дозволяє змінювати налаштування в спектрі +/-10 дБ, з кроком приросту 1 дБ. Регулювання балансування каналу становить 5 дБ на кожен канал, крок зміни дорівнює 0,5 дБ, всього до 10 кроків.

Резюме ...

Іноді я забуваю згадати про те, наскільки революційні продукти FiiO на ринку, оскільки це вже стає нормою. Звичайно ж, поки що вони не претендують на перше місце в світі аудіофілов. Але ніхто не буде заперечувати, що FiiO робить доступними високотехнологічні продукти для спільноти меломанів. Я вважаю, що X3 буде саме одним з таких продуктів. Поки важко сказати, наскільки X3 змінить ринок цифрових аудіоплеєрів в цілому, але мені він безумовно сподобався. Залишається лише побажати, щоб FiiO оптимізував вбудоване ПЗ, і тоді ми напевно побачимо переможця.

Специфікація

 • Центральний процесор: двоядерний Ingenic Z4760 600МГц
 • Цифроаналоговий перетворювач DAC: Wolfson WM8740
 • Операційний підсилювач: AD8397 (гніздо для навушників)
 • Внутрішня пам'ять: 8Гб (доступно для використання 7.3Гб)
 • Гніздо для зовнішніх модулів: карти SDXC до 64 Гб (FAT32)
 • Передача даних: USB 2.0


Автор: ClieOS. Джерело: head-fi.org.

Продукція Про компанію Гарантія Де купити Публікації Скачати Доставка