Оберіть мову: укр   рос
Продукція Про компанію Публікації Гарантія Де купити Доставка Кошик
МР3 плеєри
Навушники
Підсилювачі для навушників
Аксесуари для плеєрів
Аксесуари для навушників

28.05.13   FiiO — Hi-Fi в кишені

FiiO - порівняно молода компанія, вона була заснована в Китаї в 2007 році. Завдяки високій якості виготовлення, виключно демократичною ціновій політиці і унікальності пропонованих рішень, бренд вельми швидко здобув світову популярність. Не так давно компанії довелося вчетверо збільшити виробничі потужності для того? щоб забезпечити актуальні запити ринку. У чому ж полягає секрет успіху FiiO?

Частково, це наслідок загального збільшення ринку портативної техніки та розширення асортименту якісних навушників. Їх сьогодні пропонують навіть ті виробники, які раніше не цікавилися даним сегментом ринку. Важко знайти сьогодні напрямок Hi-Fi, що більш динамічно розвивається, ніж навушники.

Однак, популярність «Hi-Fi колонок для вух» - це лише доброчинне середовище, розвиток в якій не можливий без головного: ентузіазму та щирої любові до своєї справи, яким володіють засновники і розробники компанії. У своїй роботі вони орієнтуються на чотири принципи: практичність, зручність, креативність і надійність. Інженери невтомно трудяться над розширенням і вдосконаленням асортименту компанії, тому з завидною регулярністю, з'являються нові моделі і нові типи пристроїв FiiO.

Основний продуктовий напрямок компанії, який на даний момент практично не має аналогів у світі -- це портативні автономні підсилювачі для навушників. За заявою розробника, вони дозволяють істотно поліпшити якість звучання кишенькових аудіоплеєрів, смартфонів і інших переносних пристроїв, призначених для прослуховування музики. Де-факто, так і відбувається, достатньо підключити навушники до плеєра або смартфону за допомогою підсилювача FiiO, щоб переконатися в цьому. Звучання починає більше бути схожим на результат роботи хорошою стаціонарної системи -- динамічне, багате, жваво, з розмахом.

Як же таке можливо, запитаєте ви? Чи не збільшенням ж гучності забезпечується поліпшення звучання, тим більше, що переважна більшість портативних аудіопристроїв здатні звучати досить голосно з будь-якими навушниками.

Для того щоб зрозуміти навіщо потрібно використовувати зовнішній підсилювач, варто розібратися з тим, чому портативні пристрої самі не здатні забезпечити досить високу якість звучання. За якість звуку відповідають кілька різних характеристик, які безпосередньо впливають одна на одну. Підсилювач, вбудований в смартфон або плеєр, може мати широкий діапазон частот, низький рівень шумів і спотворень, що в принципі благотворно позначається на звучанні, але потужність його буде не велика. Підключаючи навушники, ми забезпечуємо досить складне навантаження на малопотужний вбудований підсилювач пристрою, в результаті чого він змушений працювати на межах своїх можливостей. Це погіршує динаміку, призводить до зростання спотворень, далеко не в кращу сторону змінює частотну характеристику. При збільшенні гучності, спотворення стануть ще більш чутними, низькі частоти почнуть хрипіти, а високі -- різати слух.

Підсилювачі, вироблені компанією FiiO, набагато краще підготовлені для роботи з навушниками, вони здатні витримувати навантаження як великим, так і з малим імпедансом, мають більший запас неспотвореної потужності. При цьому самі вони є найбільш легким навантаженням для підсилювача, вбудованого в плеєр або смартфон. Таким чином, вбудований підсилювач не перевантажується, немає спотвореннь, він не видає максимум потужності ціною втрати якості. Навпаки, він працює в найбільш комфортному режимі, забезпечуючи максимально якісний звук на виході, в той час як FiiO забезпечує максимально якісну роботу з навушниками. У результаті ми і отримуємо той дивовижний ефект, коли підключення додаткового підсилювача дає значний приріст якості.

Розробники FiiO враховували ще й такий важливий чинник, як габарити і вага портативних підсилювачів. Враховуючи той факт, що вони будуть використовуватися головним чином у дорозі, їх присутність повинна по можливості не обтяжувати кишеню і не ускладнювати життя користувача. Як виявилося, проблема ця цілком вирішена. У невеликому корпусу, розмір якого часом менше сірникової коробки, інженерам вдалося поставити і якісний підсилювач, і елемент живлення, і навіть вдалося забезпечити пристрою елементами управління.

Портативний підсилювач FiiO E3

Найменший, повністю автономний портативний підсилювач FiiO E3 має розміри трохи більше звичайної флешки. Він живиться від одного стандартного елемента живлення типу ААА, що дозволяє обходитися без зарядного пристрою скільки завгодно довго, змінюючи батарейки. На одному ємному акумуляторі або якісній батарейці FiiO E3 може пропрацювати до 20 годин. При цьому не будемо забувати, що навушниками навантажується саме підсилювач, а значить -- акумулятор плеєра при прослуховуванні музики буде розряджатися значно менше, економлячи до 40% енергії відносно режиму прослуховування з прямим підключенням навушників. Воістину, ця музика буде вічною! Малюк FiiO E3 здатний працювати з потужними навушниками, видаючи до 70 мВт, добре справляється з високоімпедансним навантаженням, а також має вбудовану функцію посилення низьких частот Bass Boost.

Підсилювач FiiO E1

Створити модель ще більш компактну можна було тільки відмовившись від вбудованого елемента живлення, і це було реалізовано в моделі FiiO E1. Цей підсилювач розроблявся спеціально для пристроїв Apple і підключається до їх фірмовому порту. Зовні FiiO E1 схожий радше на подовжувач або провідний пульт ДУ для плеєра, однак всередині нього встановлений високоякісний мікросхемний підсилювач від Texas Instruments, який отримує аналоговий сигнал і живлення безпосередньо від гаджета. За допомогою цього підсилювача дійсно можна керувати гучністю і відтворенням треків на пристроях iPhone і iPod, що дозволяє FiiO E1 примножувати не тільки якість звучання, але і ступінь комфорту при прослуховуванні.

Підсилювач з вбудованим акумулятором FiiO E5

Надкомпактні підсилювачі з вбудованим акумулятором представлені двома моделями. FiiO E5 виконаний в міцному металевому корпусі і виглядає як велика кліпса. Стильна зовнішність робить цей підсилювач справжньою окрасою, тому цілком доречно буде розмістити його на одязі, на комірі або лацкані. Вбудований акумулятор FiiO E5 заряджається від USB-порту стандартним кабелем miniUSB-USB. Заряду вистачає на 10 годин автономної роботи. Підсилювач має вбудований регулятор гучності і відключається систему Bass Boost.

FiiO E6 - модний аксесуар в стилі Hi-Tech

Наступна модель у лінійці, FiiO E6, також виглядає як модний аксесуар стилю Hi-Tech і має корпус у вигляді квадратного брелка або кулона, який так само можна перетворити на кліпсу, що закріплюється на одязі. Пластиковий корпус дозволив забезпечити рекордно малу вагу, всього 16 г, при тій же ємності акумулятора, що забезпечує 10 годин роботи. FiiO E6 має три вбудованих режиму еквалайзера, регулятор гучності і функцію блокування від випадкових натискань. Так само як і FiiO E5, шоста модель здатна розвивати до 150 мВт потужності на 16-омних навушниках і добре узгоджується з навантаженням імпедансом до 300 Ом.

У FiiO E11 використовується елемент живлення Nokia BL-5B

Більш велика за розміром модель FiiO E11 вже порівнянна за своїми габаритними розмірами з плеєром або невеликим телефоном. У цьому підсилювачі навіть акумулятор використовується від телефону, стандартний елемент живлення типу Nokia BL-5B. Запас потужності збільшився до 300 мВт, у зв'язку з чим FiiO E11 має два режими роботи High-Voltage і Low-Voltage, обраний залежно від рівня гучності джерела і типу навантаження. Рівень гучності в навушниках регулюється високоякісним потенціометром ALPS, як в дорогих стаціонарних моделях підсилювачів класу Hi-Fi. FiiO E11 має три режими посилення низьких частот Bass Boost, вбудовану систему захисту, що запобігає пошкодження навушників і вашого слуху при різких скачках сигналу на вході. Для зручності носіння, модель комплектується захисним чохлом і спеціальним силіконовим кільцем, що дозволяє скріпити разом підсилювач і джерело сигналу.

FiiO E7 має аудіофільску начинку

Модель FiiO E7 володіє можливостями серйозного стаціонарного пристрою, маючи при цьому габарити і вагу класичного стільникового телефону-моноблока. Даний підсилювач має вихід на дві пари навушників, а головне, він оснащений вбудованим USB-ЦАП, що дозволяє його використовувати в ролі зовнішньої звукової карти з ноутбуком, нетбуком або стаціонарним комп'ютером. На його корпусі знайшлося місце не тільки кнопкам управління, але ще й двоколірному OLED-дисплею. Вбудований літієвий акумулятор здатний працювати до 10 годин і заряджається від USB-порту. Електронна начинка у FiiO E7 найсерйозніша: USB-перетворювач BurrBrown PCM2704, ЦАП Wolfson WM8740, попередній операційний підсилювач AnalogDevices AD 8692 і підсилювач потужності Texas Instruments TPA6130A. В результаті цього досягається виняткова якість звучання, здатне порадувати найвимогливішого аудіофіла. За допомогою фірмового перехідника FiiO L7 пристрій можна перетворити на стаціонартний USB-ЦАП, для використання в домашній Hi-Fi системі. А за допомогою стандартного перехідника Apple iPad Camera Connectiom Kit, FiiO E7 можна перетворити в зовнішній USB-ЦАП для iPad.

Підсилювач E9i має док для iPod і iPhone

Піднятися на наступний щабель якості звучання можливо лише використовуючи стаціонарний підсилювач FiiO E9. Він оснащений ще більш висококласної начинкою: підсилювальними мікросхемами TPA6130 від Texas Instruments і буферними каскадами на чіпах ОРА2134 від Burr Brown. Підсилювач має зовнішній блок живлення, досягає одного Ватта потужності і здатний справлятися з навушниками опором до 600 Ом. Крім того, він здатний виступати в ролі попереднього підсилювача класу Hi-Fi. У верхній частині корпусу FiiO E9 має спеціальний док, для установки в нього USB-ЦАП моделі FiiO E7, що дозволяє отримати чудове рішення для прослуховування музики з комп'ютера, як у навушниках, так і на стаціонаной Hi-Fi системі. Існує аналогічна модель підсилювача FiiO E9i, що володіє такими самими характеристиками, але має док для пристроїв iPod і iPhone.

ЦАП FiiO D3

Тим, для кого первинна функція ЦАП, адресовані відразу дві моделі цифро-аналогових перетворювачів FiiO. Так само як і підсилювачі, вони гранично компактні, але здатні справлятися зі своїми функціями найкращим чином. FiiO D3 -- це цілком класичний за своєю суттю ЦАП, що має оптичний і коаксіальний SPDIF входи, але поміщається при цьому на долоні. У його основі лежить чіп Wolfson WM8805 працює на логіці PLL, з ультранизьким джиттером. Частота і розрядність підтримуваного вхідного сигналу 192кГц/24біт. На RCA виходах ЦАП FiiO D3 забезпечується рівень сигналу до 1.6 В, чого цілком достатньо для узгодження з будь-яким сучасним підсилювачем. Живлення відбувається за допомогою порту miniUSB, що дозволяє використовувати або порт USB з відповідним кабелем, або мережевий блок живлення.

ЦАП D5 використовує USB інтерфейс

Ще одна модель ЦАП FiiO D5, використовує USB інтерфейс набагато більш широко - не тільки для живлення, але і для отримання і відправки аудіосигналу. По суті це багата звукова карта для ПК, що має мікрофонний вхід, два виходи для навушників, а так само коаксіальний цифровий вихід, для підключення більш якісного зовнішнього ЦАП.

Інтегральний стерео підсилювач FiiO A1

Ну а вінчає лінійку електронних компонентів FiiO інтегральний стереопідсилювач моделі A1. Він має зовнішній блок живлення і за своїми габаритними розмірами нічим не відрізняється від підсилювачів для навушників E9 і E9i. Однак A1 призначений не для навушників, а для роботи з акустичними системами. Його підсилювальні блоки, зібрані на мікросхемах NXP TFA9815T, працюють в класі D і здатні розвивати до 14 Вт потужності на канал з мінімально допустимим імпедансом 4 Ом. У блоці попереднього підсилювача використовується мікросхема Burr Brown ОРА2134, така ж як і в моделях E9/E9i. Широкий діапазон частот 10-25000 Гц, низький рівень спотворень 0.06%, дозволяють отримати чудове звучання класу Hi-Fi.

Таким чином, поєднуючи різні продукти FiiO, можна забезпечити себе високоякісним звуком і на прогулянці, і вдома. Можна перетворити свій ноутбук або ПК в аудіоджерело класу Hi-Fi, щоб слухати музику в навушниках або зібрати з компонентів FiiO повноцінну Hi-Fi систему. І тут знову варто звернути увагу на той факт, що вся продукція компанії відрізняється не тільки відмінним виконанням, а й неймовірно низькою ціною, що робить якісний звук по-справжньому доступним для всіх бажаючих.

По матеріалам avreport.ru

Продукція Про компанію Гарантія Де купити Публікації Скачати Доставка