Оберіть мову: укр   рос
Продукція Про компанію Публікації Гарантія Де купити Доставка Кошик
МР3 плеєри
Навушники
Підсилювачі для навушників
Аксесуари для плеєрів
Аксесуари для навушників

10.01.13   Огляд FiiO E09K та E02i

Я вражений досягненнями компанії FiiO за останній рік і був приємно здивований, дізнавшись про вихід нових товарів: стаціонарного підсилювача для навушників Е09К та портативного підсилювача для навушників E02і.

Далі я хочу вам розповісти про ці новинки. Е09К – це спеціалізований підсилювач для навушників і Е02і – це досить цікавий гаджет для смартфонів, які працюють на iOS або Android, він має мікрофон, досить потужний підсилювач і деякі додаткові моменти, про які згадаю трохи нижче.

Е09К має монолітну конструкцію з алюмінію, покритого оксидною плівкою, дизайн досить простий, мінімалістичний. Також модель Е09К – це вдосконалена версія моделі Е09, яку випустили минулого року, і мушу визнати, що такі покращення мені до вподоби.

На задній панелі є роз’єм Line-In та Pre-Out, які вже використовують RCA коннектори, а не роз’єм 3,5 мм, як було в моделі Е09, як на мене, це досить розумне рішення. Таким чином, ми можемо під’єднувати ЦАП або підсилювачі через Pre-Out.

Можливо найцікавіша характеристика Е09К – це док роз’єм, який знаходиться зверху. Але яка його роль?

Якщо у вас вже є гаджет Е17, який є і зовнішнім ЦАП, і портативним підсилювачем навушників, то ви можете під’єднати його до Е09К і отримати досить потужну домашню систему.

Коли E17 під’єднаний до Е09К, то він функціонує як ЦАП, а E09K працює як підсилювач. Сигнал не підсилюється двічі, тому що використовується лінійний вихід. Нажаль, у мене модель з експериментальної партії, тому вона не сумісна з Е07, але нові моделі чудово працюють як з Е17 та Е07К, так і з Е07.

Кілька днів тому я перевірив як працюють в парі ці два пристрої: E17+E09K, і радий повідомити, що якість відтворення звуку справила на мене неабияке враження. Мені подобається, що в E09К не змінили характерне звучання FiiO, але привнесли багато покращень.

E17 здається ідеальним компаньйоном для подорожей, якщо ви не збираєтесь брати великі і тяжкі навушники, а ось щось з роз’ємом 3,5 мм точно підійде. Модель Е17 мала деякі проблеми з підсиленням великих навушників, таких як Audeze LCD-2 і Sennheiser HD800, але в Е09К з цим проблем зовсім не має.

На справді, в Е17 не було ніяких проблем з підсиленням або гучністю при високих коефіцієнтах підсилення, але його не вистачало на те, щоб «розкачати» великі навушники на достатньому рівні, а звук місцями був неконтрольований і не сфокусований.

Модель E09K – це потужність у порівняно невеликій упаковці. Завдяки цьому підсилювачу я отримав надійний контроль на драйверами LCD-2 і HD800, навіть не використовуючи максимальне підсилення.

Особливо всі покращення відчуваються під час прослуховування ритмічної музики. Щодо рок композицій, то вони взагалі стають швидшими, і навіть насиченішими та з більшою кількістю басів. Модель E09K має глибше звучання, підсилені баси і середню частотність.

Я був радий помітити, що масштаби звукової сцени було розширено в порівнянні з Е17 і Е10. Моделі Е09К надали всі якості від Е17 і примножили їх. В результаті ми отримали той самий характерний звук FiiO, але цього разу таке поєднання можна використовувати з будь-якими навушниками, не втрачаючи керування із великим запасом потужності. Модель Е09К забезпечує потужність в 900 МВт при 32 Ом, в порівнянні з Е17, яка видає 150 мВт. Значне підвищення потужності, як на мене.

Дуже цікава характеристика – це зв’язок між Е17 і Е09К – коли обидва пристрої під’єднані, Е09К включається поверненням кнопки регулювання звуку, що автоматично включає і Е17, те ж саме відбувається при відключенні Е09К. Крім того, якщо на Е17 ви використовуєте функцію Lo-Bypass, то гучність він вже не контролює, все керування буде здійснюватись за допомогою Е09К, якщо Lo-Bypass відключено, то ми можемо змінювати потужність і звук, а також керувати настройками еквалайзера за допомогою Е17.

Е09К також має лінійний вхід з RCA коннектором, тому якщо у вас сучасна модель ЦАП, ви можете легко підключити його до FiiO.

Не дайте наявності USB з’єднання у Е09К ввести вас в оману, цей малий не має вбудованого ЦАПу, а USB тут для тих випадків, коли ви використовуєте Е09К з Е17. Більш того, USB кабель вже підключається не до Е17, а до Е09К.

Така комбінація не займає багато місця і може легко під’єднуватись до будь-якого пристрою, її можна підключити до ноутбука, поставити на тумбочку і насолоджуватись музикою, наприклад, перед сном.

Але цей підсилювач дещо здає позиції, коли йде мова про чистоту і деталізацію звуку. Деталі ховаються за загальним фоном і не виходять на передній план, звук більш розмитий, при ретельному прослуховуванні можна розібрати деталізацію звуку, але не так чітко як на професійному обладнанні.

Тандем E17+E09K незрівнянний за своєю значимістю і практично не має аналогів. Помірний в ціні, потужний і стильний – це той рівень, якого не легко досягти.

В даний час, тандем E17 + E09K виступає флагманом продуктової лінійки компанії FiiO, яким я був дуже вражений, особливо враховуючи ціну.

Тепер трохи хотілося б сказати про E02i

Взагалі, що таке Е02і? Це мініатюрний портативний підсилювач для навушників, який оснащений мікрофоном, функцією bypass, функцією підсилення басів і багатьма-багатьма іншими.

З виду він неймовірно маленький, зроблений з металу і дуже простий у використанні. Я підключав його до iPhone 4 і отримав досить цікавий результат. Він може бути в металічному сірому кольорі і чорному, так що можна підібрати підсилювач підходящий по кольору до вашого телефону.

Пристрій під’єднується до iPhone через роз’єм 3,5 мм, а навушники до роз’єму в Е02і. Таким чином, Е02і додає потужності звуку і деякі додаткові функції без застосування додаткових програм. Модель E02i має вбудовану батарею, яка працює без підзарядки близько 10 годин. Коли батарея розряджена функцію bypass можна використовувати не від’єднуючи підсилювач від телефону. Пристрій має вбудований мікрофон і коли йде вхідний дзвінок, він активується, а музика зупиняється. Під час прослуховування музики, можна здійснювати наступні функції керування: наступна/попередня пісня, пауза/плей, налаштування гучності і басів, напряму з Е02і, а не використовуючи інтерфейс плеєру.

Що стосується тональності, я не помітив суттєвих змін від оригінального звуку iPhone. Перевага його в тому, що він має значно більший діапазон звуку, додаткову потужність, і це надає можливість користувачу використовувати більш потужні та високоомні навушники.

Іншою перевагою додаткової потужності є кращий контроль над звуковими частотами, тому музика не перенавантажена, більше того, створюється враження більшої просторовості. Велике спасибі компанії FiiO за надану можливість протестувати ці два гаджети. Так тримати! Ми тримаємо за вас кулаки!

Якщо ви не надто прискіпливі і ваш бюджет не дозволяє вам придбати дорогу аудіоапаратуру, то я спокійно можу рекомендувати вам обидва пристрої. Е02і я використав випадково, а комбінацією E17 + E09K я користуюсь майже щодня, з того часу як отримав її для тестування, і я чесно можу сказати, що задоволений її роботою.

Плюси:

  • Міцна конструкція, простий і стильний дизайн
  • Відмінна якість звуку, відсутній фоновий шум
  • Звук швидкий, енергійний
  • Достойне співвідношення ціна/якість

Мінуси:

  • Деталі звуку ховаються за загальним фоном, недостатньо чистий звук
  • Якість звучання підходить більш для любителів, ніж для аудіофілів

Використані пристрої в ході перевірки:

Audeze LCD-2, Sennheiser HD800, Audio-Technica A900X, Fiio E17, E09K, E02i

Продукція Про компанію Гарантія Де купити Публікації Скачати Доставка